Jak przełożyć porażkę na sukces?

                   Czy to wogóle możliwe?Pamiętaj że 60 sekund smutku zabiera Ci minutę szczęścia.

Wiesz zapewne, że nie ma sukcesu bez porażek.  Poniżej przykład sukcesu który da Ci do myślenia… Zauważyłam pewną prawidłowość  w rozmowach z ludźmi   sukcesu pojawia się jeden wspólny wątek – każdy poniósł kiedyś klęskę.

Tylko od umiejętności interpretacji sytuacji zależy odpowiedź na pytanie :  co będzie dalej?

 

  • Zdarzyło Ci się kiedyś jechać 300 km na spotkanie na które nie przyszedł nikt, lub 1 osoba?
  • Zdarzyło Ci się, że osoba na której najbardziej Ci zależało powiedziała : NIE! Zabolało, prawda?
  • Zdarzyło Ci się, że firma z którą wiązałeś wielkie nadzieje w której miałeś wielką strukturę wycofała się z rynku?
  • Być może określiłeś swój cel w czasie – marzyłeś o awansie i nie udało Ci się go osiągnąć?

Niezależnie od tego gdzie mieszkasz i kim jesteś wiem doskonale co wtedy czułeś. Złość,  rozgoryczenie, zwątpienie czy Twoje działanie ma wogóle ma jakiś sens. Zastanawiałeś się co robią inni, że im się udaje a Tobie nie?  Jak oni to robią??

Jako, że specyfika działań mlm ma wiele wspólnego ze sportem przytoczę przykład z polskiego podwórka.

Porażka i sukcesy Adama Małysza

Pamiętasz zapewne największe sukcesy Adama Małysza w roku 2001 . Małyszomania ogarnęła większość Polaków, dla których szczęście w powietrzu i rekordowe skoki Małysza stały się także wielkim sukcesem naszego kraju. Dlatego dla milionów Polaków skoczek z Wisły i jego zwycięstwa stały się antidotum na wszystkie stresy.

Tymczasem 4 lata wcześniej…Małysz  w latach 1995 – 97 przyszedł kryzys. Biegł miesiąc za miesiącem, a Małysz nadal skakał poniżej oczekiwań. Był zrezygnowany – myślał nawet o zakończeniu kariery sportowej i pracy w wyuczonym zawodzie dekarza. Znalazł jednak wielkie oparcie w swojej żonie. Dzięki niej zaczął znowu intensywnie trenować i skakać.  Nastąpiła zmiana na stanowisku trenera kadry. Pavla Mikeskę zastąpił Apoloniusz Tajner, który zaprosił do współpracy psychologa dr Jana Blecharza i fizjologa prof. Jerzego Żołądzia. Obaj specjaliści zajęli się naszym mistrzem. Początkowe efekty współpracy to punktowane miejsca Adasia w sezonie 1999/2000. Prawdziwy przełom nastąpił w sezonie 2000/2001. Wielkiej formie nie zaszkodziła nawet dyskwalifikacja Małysza już w pierwszym konkursie w Kuopio. Został zwycięzcą niezwykle prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni…”

Zauważyłeś już zapewne klucze do sukcesu w tej historii.

W mojej osobistej historii skorzystałam z dwóch kluczy: Wsparcie i zmiana zmiana zmiana działania. Zmiana w Tobie, zmiana trenera który prowadzi Cię do sukcesu?

A teraz przeczytaj uważnie co dają niepowodzenia i porażki wg Napleona Hilla:

  • możliwość nowego początku z nowymi pomysłami
  • możliwość rozwoju osobowości
  • możliwość zmiany samego siebie
  • podnoszą poprzeczkę i wyzwania, co w konsekwencji wpływa pozytywnie na wolę i pragnienie osiągnięcia sukcesu!
Znasz powiedzenie porażki wzmacniają? Jeśli jesteś kobietą, przypomnij sobie koleżankę po rozwodzie a może sama nią jesteś?Zauważyłaś, że kobiety po rozwodzie pięknieją, stają się szczęśliwsze niż wcześniej. Dlaczego? Nie ma porażek są lekcje.

Bez względu na to co robisz w życiu bądź wytrwały i podążaj za realizacją marzeń zarówno w życiu osobistym i zawodowym.Podziel się ze mną swoimi odczuciami jak Ciebie wzmocniły porażki.

Pozdrawiam w drodze do Twojego sukcesu.

Ania Kokocińska

Może cię zainteresować:

Scroll to top