Jak przełożyć porażkę na sukces?
Wiesz zapewne, że nie ma sukcesu bez porażek. Poniżej przykład sukcesu który da Ci do myślenia… Zauważyłam pewną prawidłowość w rozmowach z ludźmi sukcesu pojawia się jeden wspólny wątek – każdy poniósł kiedyś klęskę.
Tylko od umiejętności interpretacji sytuacji zależy odpowiedź na pytanie : co będzie dalej?
- Zdarzyło Ci się kiedyś jechać 300 km na spotkanie na które nie przyszedł nikt, lub 1 osoba?
- Zdarzyło Ci się, że osoba na której najbardziej Ci zależało powiedziała : NIE! Zabolało, prawda?
- Zdarzyło Ci się, że firma z którą wiązałeś wielkie nadzieje w której miałeś wielką strukturę wycofała się z rynku?
- Być może określiłeś swój cel w czasie – marzyłeś o awansie i nie udało Ci się go osiągnąć?
Niezależnie od tego gdzie mieszkasz i kim jesteś wiem doskonale co wtedy czułeś. Złość, rozgoryczenie, zwątpienie czy Twoje działanie ma wogóle ma jakiś sens. Zastanawiałeś się co robią inni, że im się udaje a Tobie nie? Jak oni to robią??
Jako, że specyfika działań mlm ma wiele wspólnego ze sportem przytoczę przykład z polskiego podwórka.
Porażka i sukcesy Adama Małysza
Pamiętasz zapewne największe sukcesy Adama Małysza w roku 2001 . Małyszomania ogarnęła większość Polaków, dla których szczęście w powietrzu i rekordowe skoki Małysza stały się także wielkim sukcesem naszego kraju. Dlatego dla milionów Polaków skoczek z Wisły i jego zwycięstwa stały się antidotum na wszystkie stresy.
Tymczasem 4 lata wcześniej…Małysz w latach 1995 – 97 przyszedł kryzys. Biegł miesiąc za miesiącem, a Małysz nadal skakał poniżej oczekiwań. Był zrezygnowany – myślał nawet o zakończeniu kariery sportowej i pracy w wyuczonym zawodzie dekarza. Znalazł jednak wielkie oparcie w swojej żonie. Dzięki niej zaczął znowu intensywnie trenować i skakać. Nastąpiła zmiana na stanowisku trenera kadry. Pavla Mikeskę zastąpił Apoloniusz Tajner, który zaprosił do współpracy psychologa dr Jana Blecharza i fizjologa prof. Jerzego Żołądzia. Obaj specjaliści zajęli się naszym mistrzem. Początkowe efekty współpracy to punktowane miejsca Adasia w sezonie 1999/2000. Prawdziwy przełom nastąpił w sezonie 2000/2001. Wielkiej formie nie zaszkodziła nawet dyskwalifikacja Małysza już w pierwszym konkursie w Kuopio. Został zwycięzcą niezwykle prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni…”
Zauważyłeś już zapewne klucze do sukcesu w tej historii.
W mojej osobistej historii skorzystałam z dwóch kluczy: Wsparcie i zmiana zmiana zmiana działania. Zmiana w Tobie, zmiana trenera który prowadzi Cię do sukcesu?
A teraz przeczytaj uważnie co dają niepowodzenia i porażki wg Napleona Hilla:
- możliwość nowego początku z nowymi pomysłami
- możliwość rozwoju osobowości
- możliwość zmiany samego siebie
- podnoszą poprzeczkę i wyzwania, co w konsekwencji wpływa pozytywnie na wolę i pragnienie osiągnięcia sukcesu!
Bez względu na to co robisz w życiu bądź wytrwały i podążaj za realizacją marzeń zarówno w życiu osobistym i zawodowym.Podziel się ze mną swoimi odczuciami jak Ciebie wzmocniły porażki.
Pozdrawiam w drodze do Twojego sukcesu.
Ania Kokocińska